MARKALAR
Etken Maddeler
Fiyat
Hedef
Yaş Aralığı

Bağışıklık Ürünleri

İnsan vücudu kompleks bir yapı olup, bu yapı içerisinde farklı sistemler vardır. Söz konusu sistemlerin her birinin kendi içinde bir takım görevleri bulunur. Bunlar arasında yer alan bağışıklık sistemi, üstlenmiş olduğu rol ile vücuda tam bir koruma sağlar. Bundan dolayı bağışıklık sisteminin güçlü tutulması ve desteklenmesi gerekir. Aksi takdirde vücudun genelinde ciddi bir sorun meydana gelecektir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için dışarıdan besin takviyeleri alınabileceği gibi, normal beslenme düzenine de büyük önem verilmelidir.Devamını Oku..


Gösterilen: 1 ile 17 arası, toplam: 17 (1 Sayfa)

Bağışıklık Sistemi Nedir?

İmmün sistem ya da bilinen ismiyle bağışıklık sistemi, kompleks bir yapıdadır. Bu yapı, vücut içindeki zararlı ve yabancı maddeleri tanır. Böylece onları vücudun dışına atar ya da vücut içinde yok eder. Bütün bunlar ise vücudun hastalıklara karşı korunmasını sağlar. En basit tanımlarından birisi bu şekilde olan bağışıklık sisteminin çalışması, oldukça karmaşıktır.

Vücut içinde sürekli bir giriş vardır. Alınan besinler, içimize çektiğimiz havada yer alan maddeler ve çok daha fazlası. Bunların bir kısmı vücut için gerekli ve yararlı iken, bir kısmı ise son derece zararlıdır. İşte bu zararlı maddelerin tanınması ve bunlarla savaşılması gerekir. Bağışıklık sistemi, vücuda giren bütün maddeleri tanır. Onları kategorize eder ve zararlı olanlara karşı savaşmaya başlar. Virüsler, bakteriler ve benzer yapıda olan maddelerin tamamı tespit edilir ve bunlardan zararlı olanlar yok edilir. Vücudumuzda yararlı bakteriler de vardır ve bağışıklık sistemi bunlara zarar vermez.

Bağışıklık sisteminde bir takım bozulmalar ve sorunlar ortaya çıktığında, vücut için alarm zilleri çalıyor demektir. Bu bozukluklar nedeniyle zararlı olan maddeler ile tam anlamıyla savaşılmaz. Hatta çok daha kötüsü meydana gelebilir ve bağışıklık sistemi, vücut için yararlı olan maddelere saldırmaya başlar. İşte bu aşamadan sonra bütün vücudun çökmesi ve en basit bir hastalığa karşı dahi korumasız hale gelmesi gibi bir sonuç ortaya çıkar.

 

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir?

Bağışıklık sistemi, arka planda çalıştığından insanların bir kısmı bu sistemlerin önemini tam olarak anlamaz. Fakat her insanın bağışık sisteminin rolünü bilmesi ve bu sistemi güçlendirmesi gerekir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için beslenme çok büyük bir önem taşır. Alınan besinlerin içerisinde yer alan maddeler, bağışıklık sistemini destekler. İşte o besinlerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

· Sarımsak

· Yoğurt

· Soğan

· Kefir

· Zencefil

· Yaban mersini

· Zerdeçal

· Ispanak

· Bal

· Yulaf

· C vitamini içeren meyveler

· Meyve ve sebzeler (Taze ve organik)

Sağlıklı beslenmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek için son derece önemlidir. Fakat bunun tek başına yeterli olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bunun dışında sağlıklı bir şekilde yaşamak da gerekir. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Bunlardan öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

· Sigara içmemek

· Düzenli egzersiz yapmak

· Sağlıklı kiloyu korumak

· Alkolden uzak durmak veya kullanım sıklığını olabildiğince azaltmak

· Düzenli uyku

· Stresi azaltmak

· Doğru el yıkama ve ağız hijyeni

Yukarıda yer alan hususlar dikkate alındığında, aslında sağlık yaşamanın nasıl olması gerektiği anlatılmaktadır. Bu maddeler sayesinde çok daha sağlıklı bir hayatınız olacağı gibi, bağışıklık sisteminiz de ciddi bir gelişim gösterecektir.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için düzenli olarak egzersiz yapılması da gerekir. Egzersizlerin daha etkili olması ve bağışıklık sistemini daha etkili bir şekilde etkilemesi için dışarıdan besin takviyeleri alınabilir. Bu takviyelerin kaliteli ve sertifikalı olmasına dikkat edilmesi son derece önemlidir. Ayrıca bahse konu takviyelerin doğru bir şekilde kullanılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Kampanyalardan anında haberdar olun!