MARKALAR
Etken Maddeler
Fiyat
Hedef
Özellikler
Seviye
Spor
Yaş Aralığı

Kompleks Amino Asit

Kompleks amino asitler içerisinde glutamin, AOL, BCAA gibi amino asitleri ve kas gelişimini destekleyen 20 amino asitin tamamına yakınını barındırır. Tek tip amino asitlere göre daha az konsantrasyona sahip olan bu ürünlerde kas gelişimi için gerekli olan tüm amino asitler mevcuttur.Devamını Oku..


Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 16 (1 Sayfa)

Kompleks Amino Asit Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere bu supplement ürünü bir amino asit karışımıdır. Bu ürünün imal edilmesindeki amaç tüm amino asitlerden alınması hedeflenen yararın tek bir pakette verilmesidir. Ayrıca kompleks amino asitlerin yağ ve kalori oranlarının 0 olması onun adına fark yaratır. Kompleks amino asit içerisinde bulunan ortalama 20 amino asitin herbirini sporcunun karma hale getirmesi oldukça uğraştırıcı olabilir. Bu aşamada hangi amino asitten ne kadar oranda koyacağının hesap edilmesi uzmanlık gerektiren bir iştir. Ayrıca alınması hedeflenen tüm amino asitlerin bilinçsizce birleştirilmesi sporcuya zarar verebilir. Bu yüzden firmaların tüm faydalardan yararlanmayı hedefleyen sporcular için ürettiği kompleks amino asitlerin konsantrasyonu oranı düşük tutulmaktadır.

Kompleks amino asit içerisinde olan amino asitler şunlardan oluşmaktadır;

                    Glutamin

                    BCAA

                    AOL

                    Silk Amino Asitler(SAA)

Amino asitlerden kendisi karışım yapmak isteyen bir sporcunun, kompleks amino asit satın alması daha mantıklı bir hareket olacaktır. Çünkü farklı amino asit supplementlerini satın alarak kendi imkanları ile kompleks amino asit deposu oluşturmaya çalışan sporcu ortalama 4 – 5 kat daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaktır.

Kompleks Amino Asit Ne İşe Yarar?

Bir çeşit karışım olan bu supplement ile kas gelişiminde etkin ve fark yaratabilecek amino asitler bulunur. Kas yapılanması ve kas gelişiminde etkin olan bu amino asit karışımının testesteron salgılanmasını da tetiklediği araştırma konusu olmuştur. SAA dışındaki amino asitlerin varlığı bu ürünün değerini yükseltmektedir. Glutamin, BCAA ve AOL sayesinde kaslar hem hızlı bir onarıma geçebilir hem de vücut yorgunluğu kısa sürede atlatılabilir. Ayrıca içeriğindeki AOL sayesinde büyüme hormonunun sürekli uyanık tutulması da kas gelişimini tamamlayıcı bir faktör olacabilir.

Kompleks Amino Asit Faydaları

–                    Kas gelişim sürecinde ihtiyaç duyulan hemen hemen tüm amino asitleri içeriğinde barındırır.

–                    Erkeklik hormonu artışında olumlu etki ettiği düşünülmektedir.

–                    Yağ ve kalori değerlerinin düşük olması, diyet ile spor yapanları bu ürüne yönlendirmek için  yeterli olabilir.

Kompleks Amino Asit Kullanımı

Kompleks amino asit genellikle spor öncesi ve spor sonrası kullanım şekline uygundur. Ortalama 20 adet amino asit profiline sahip olan böylesine bir supplementin vücut tarafından emilime başlatılması açısından bu önemlidir. Spor yapan insanların bu eylemi gerçekleştirdiği sürece kompleks ürünleri kullanmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.Hemen her supplement ürününde olduğu gibi kompleks amino asitin de farklı formları mevcuttur. Tablet formda üretilen kompleks amino asitler kullanım olarak biraz büyük gelebilir. Bu konuda sıkıntı yaşayan sporcular tableti kırarak da kullanabilir.

Kompleks Amino Asit ve Olası Yan Etkileri

–                    Hamile ve emzirme dönemindeki bayanların kullanımı için doktor tavsiyesini öneriyoruz.

–                    Böbrek rahatsızlığı olan sporcuların, kullanım öncesinde doktor kontrolünden geçmesi tavsiye edilir.

–                    Supplement ürünleri kullanan sporcuların bol su tüketmesi önemlidir.


Silk Amino Asitler(SAA) Nedir?

Silk amino asitler de diğer amino asitler gibi faydası tartışılmaz bir etkiye sahiptir. Bu amino asit çeşidi ise aslında bir amino asit grubudur. Bilinen amino asitlerden farkı ise nemlendirici cilt ve saç bakım ürünlerinin üretildiği ipekten elde edilmesidir. SAA' lar içeriğinde ortalama 18 - 20 adet amino asit bulundururlar.

Kampanyalardan anında haberdar olun!