AOL

Amino asit grubundan olan AOL ürünleri ileri düzey sporculara hitabetmektedir. Ağırlık sporunu üst düzeyde gerçekleştiren sporcuların kas büyümesini destekleyebilir. AOL, growth hormon denilen büyüme hormonlarını salgılayarak kas büyümesi ve onarımına destek olabilir.Devamını Oku..

Bu kategori listesinde ürün yok.

AOL Nedir?

AOL aslında kısaltmadan türemiş bir isimdir. Kısaltmanın her harfi bir amino asiti temsil eder. AOL' u oluşturan amino asitleri şunlardır.

                    Arjinin

                    Ornitin

                    Lizin     

İnsan vücudunda salgılanan büyüme hormonunun daha çok salgılanmasını tetikleyen AOL' u oluşturan amino asitlere göz atmak faydalı olacaktır.

Arjinin: İnsan vücudunda doğal yollarla yeterli miktarda üretilemeyen bu amino asit, damar genişlemesine öncü olan nitrik oksit gazının üretimine yardımcı olabilir. Böylesine önemli amino asitin dışarıdan alınması önemlidir. Fındık, fıstık, badem, et ve yumurta gibi yiyeceklerde bol bulunan arjinini bazı durumlarda daha da fazla edinmek gerekebilir. Spor yapan insanların büyüme hormonu salgılaması önem arz etmektedir. Bu sebeple arjinin hormonunun salgılanmasına daha çok ihtiyaç duyulur. Bu noktada besinlerden alınabilecek arjinin yeterli olmayabilir ve AOL ürünlerini kullanmak faydalı olabilir.  AOL gibi karışım dahilinde alınabilecek bir amino asittir. Bu sebeple kullanım miktarlarını da diğer amino asitleri hesaba katarak ayarlamak gerekmektedir.

Ornitin: Ornitin de tıpkı arjinin gibi vücutta sınırlı üretilen amino asitlerdendir. Ornitinin üretilebilmesi için arjinin amino asitinin olması şarttır. Çünkü ornitin, vücudun arjinini parçalaması yoluyla meydana gelir. Bu işlem vücudun üre(idrar) üretimi esnasında oluşmaktadır. Karaciğer sağlığına destek olan bu amino asit, büyüme hormonu salgılanması aşamasında da etkili olabilir. Bu amino asit hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonunu uyarai.  Yaşlanmayla birlikte azalan büyüme hormonunun tetiklenmesi için ornitinin dışarıdan alınması yararlı olacaktır. Burada bahsedilen büyüme hormonu, boy uzaması değildir. Bu hormon hücrelerdeki tahribatın onarılmasını ve kas hücrelerinin gelişmesini sağlamaktadır.

Lizin: Bu amino asit; büyüme, doku onarımı ve hormon-antikor üretimi aşamalarında rol oynar. Lizin, vücudun proteini oluşturabilmesi için ihtiyacı olan temel amino asitlerdendir. Temel amino asitlerden olan lizin tıpkı arjinin de olduğu gibi yumurta, tavuk ve lor peyniri gibi besinlerden elde edilebilir. Vücuttaki yağın enerjiye dönüştürülmesinde etkin olan karnitin amino asiti lizin amino asitinden türemektedir. Bu yüzden büyüme hormonuna destekleyici nitelikte olan lizin, vücuttaki yağın eritilmesine yardımcı olabilir. Böylece kolesterol seviyesinin düşmesinde destekleyici olabilir..

AOL Faydaları

                    Büyüme hormonlarını tetikleyebilir

                    Vücuttaki protein oluşumuna destek olabilir.

                    Yağın enerjiye dönüşmesinde etkili rol alabilir.

                    Kilo fazlası olan kişilerde kilo vermeye yardımcı olabilir.

                    Bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

                    Kalp sağlığına yararı olduğu düşünülmektedir.

                    Erkekteki sperm kalite ve miktarına faydalı olabilir.

AOL Kullanımı

Büyüme hormonunun doğru zamanlarda tetiklenmesi bu aşamada çok önemli bir husustur. Vücudun gelişmeye ihtiyacı olduğu ve gelişime açık olduğu zamanlarda yapılacak olan AOL kullanımı, bu ürünün tesirinin üst düzeyde olmasını sağlayabilir.  Bilindiği üzere insan vücudu en çok uyku halinde büyüme hormonu salgılar. Bu sebeple AOL un yatmadan önce kullanılabileceği tavsiye edilmektedir. Ayrıca spor sonrasındaki kas tahribatının önleminin alınması ve onarıma başlanmış olmasını sağlamak için spor öncesi kullanım da tavsiye edilir. Bu kullanımları madde olarak basitleştirecek olursak;

                    Uyumadan önce 1 porsiyon (3kapsül)

                    Spordan ortalama 30 dk önce 1 porsiyon (3 kapsül)

AOL ve Olası Yan Etkileri

                    Normal yaşam süren insanların besin ve güç takviyesi olarak kullanması tavsiye edilmez.

                    Aktif amino asite karşı duyarlılığı olan insanların bir doktora danışması önerilir.

                    Alerjik hassasiyeti olan insanların doktor tavsiyesi neticesinde AOL kullanımı tavsiye edilir.

                    Aşırı doz kullanımlarda mide ve bağırsakta ağrılar olabilir.

                    Gıda takviyesi kullanan sporcuların bol su ile tüketimini tavsiye ediyoruz.

Kampanyalardan anında haberdar olun!