MARKALAR
Fiyat
Spor

Shaker Karıştırıcı

Spor ile ilgilenen ve bu sebeple beslenme düzenine önem veren insanlar, yanlarında pratik besin takviyeleri taşımanın önemini bilirler. Çünkü bu besin takviyelerinin doğru zaman ve miktarda kullanımı, yapılan onca sporun karşılığını verir.Devamını Oku..


Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)

Sporcular, yaşamını sürdürürken kolaylıkla yanlarında taşıyabileceği besin takviyelerini tercih etmektedirler. Bunlar genellikle protein bar vs gibi ürünlerdir. Fakat protein tozunun yanında taşınması oldukça zordur. Bu sebeple, protein tozunun evde ya da işyerinde hazırlanarak spora götürülmesini kolaylaştırıcı kaplar kullanılır. Bu kaplardan en kullanışlı olanı ise shakerlardır.

Shaker Nedir?

Sporcuların ihtiyacı olan besin takviyeleri genellikle sıvı, toz ya da tablet şeklinde üretilmektedir. Sıvı veya tablet supplementlerin kullanımı sporcular açısından pratik olabilirkeni, toz ürünler bu konuda spocuların sıkıntıya düşürebilmektedir. Toz besin takviyeleri, yani protein tozları herhangi bir kap içerisinde bir sıvı ile birlikte karıştırılarak kullanılmaktadır. Bu karışımın daha sağlıklı ve düzgün olabilmesi sporcu için önem arz etmektedir. Bu sebeple birçok orta ve ileri seviye sporcu shaker ürünlerini tercih etmektedir. Shaker sayesinde, sporcuların ihtiyacı olan protein, amino asit, yağ yakıcı, karbonhidrat gibi besin maddeleri sıvı olarak taşınabilmektedir.

Temel anlamda bir karıştırıcı olan shaker ürünü, özellikle ağırlık antrenmanı yapan sporcuların vazgeçilmez aracıdır. Antrenman öncesi, antrenman esnası ve antrenman sonrasında en kullanışlı spor malzemelerinin başında shaker gelir. Shaker malzemesini genellikle supplement firmaları üretmektedir. Bu aslında sporcular için bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü içerisinde hazırlanacak olan protein tozu karışımı için gerekli olan tüm malzeme özelliklerini sağlamış olacaktır. Metal ya da sağlılı ve dayanıklı plastik malzemelerden üretilen bu aksesuarlar içerisinde hazırlanan karışımlar, gönül rahatlığı ile saklanabilir. Hava almayan ve dışarı sızdırmayan yapıları, içerisindeki karışımın bozulmasını ve onun eşyalarınıza akmasını engeller niteliktedir.

Shaker İle Protein Tozu Hazırlama

Shaker içerisine genellikle, kullanılacak olan protein tozu paketinde belirtilen ve spor uzmanı eşliğinde belirlenmiş olan ölçek ile su konulur. Tercihe göre su yerine meyve suyu gibi başka sıvı da kullanılabilir. Karışımın yeterli homojenliğe ulaşabilmesi için özel imal edilen shaker ın 10 ya da 15 kez çalkalanması yeterli olacaktır. Çalkalama işleminin, karışımın her tüketim esnasında 3 ya da 4 kez tekrarlanması dibe çökmelerin önüne geçmeyi engeller ve alınan faydayı maksimize eder.

Unutulmamalıdır ki shekaer içerisinde bulunan karışımın bitmesi halinde, güzelce yıkanarak durulanması gerekmektedir. Shaker ın temizlenmemesi halinde önceki karışımın artıkları, yeni karışımın tadını bozabilir.

Kampanyalardan anında haberdar olun!