MARKALAR
Fiyat
Özellikler
Seviye
Yaş Aralığı

Diğer Diyet Ürünleri

İnsanların kurtulmayı amaçladığı yağların depolanmasını yavaşlatabilen ya da azaltabilen etkiye sahip olan supplementlerdir. Bu ürünlerin içeriğinde genellikle laktoz ve gluten bulunmaz.Devamını Oku..


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Diyet Ürünleri Nedir?

Diyet ürünleri, kilo ile ilgili hesap yapılmaya başlanılan aşamada söz konusu olmaktadır. Bu dönemlerde spor ile uğraşanlar ya da normal yaşam düzenine sahip insanlar bu gibi ürünlerin etkisini araştırmaya başlayabilir. Peki diyet ürünlerini kullanma isteğinin sebebi nedir?

Bunlar;

                    Fit kalabilmek

                    Obeziteden kurtulmak

                    Bölgesel yağlardan arınmak

                    Bölgesel anlamda kas kütlesinin görünümünü keskinleştirmek(karın kaslarının belirginleşmesi)

Yoğun bir spor programı ve kusursuz bir diyet ile yukarıdaki hedeflere ulaşmak mümkündür. Fakat bu uzun sürecek bir zaman gerektirir ve çok az sayıda insan böylesine bir sabıra sahip olabilir. İşte bu noktada diğer diyet ürünlerinin etkisini kullanmak mantıklı olabilir. Bilindiği gibi diyet döneminde en zor iş yağlardan kurtulmaktır. Yağ denilince akıla sadece şişkin ve sallanan bölgeler gelmemelidir. Kasların bölümlerden oluşmasını engelleyen ince tabaka da olabilir bu yağ kütlesi. Bu yağların erimesi için öncelikle küçük parçalara ayrılması gerekmektedir.

İnsan vücudundaki yağlar, tavada eritilen yağ gibi eriyik bir madde özelliği göstermez. Parçalanarak küçülür ve yeterli küçüklüğe ulaşınca vücuttan atılır. Bu süreç, yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzun bir süre olabilir. Fakat diğer diyet ürünleri sayesinde vücudumuz yeterli enerjiyi almak için daha çok yağ yakma işine girişebilir. Sürecin böylesine işlemeye başlaması ile birlikte başarı için gerekli süre de kısalabilir. Diyet supplementlerinin içeriğindeki yağ ve şeker oranı 0 ya da 0' a yakındır. Fakat bunların olmaması bir yana içeriğindeki karbonhidrat, fazla kullanımda yağlanmaya sebep olabilir. Bu sebeple kullanım oranlarını uzmana danışarak yapmak zorunludur. Vücut dengeleyici olarak adlandırabileceğimiz bu diyet ürünleri hap, tablet ya da toz halinde satışa sunulmaktadır.

Diyet Ürünleri Ne İşe Yarar?

Diyet ürünleri yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olabilen ve bu aşamada kas kütlesini de koruyan içeriğe sahiptir. Bilindiği gibi diyet yapıldığı esnada kilo kayıpları kas yapısından da olabilmektedir. İşte bu ürünlerin kas kütlesini koruma özelliği sporcuların tercih sebebi olmaktadır. Bu ürünlerin normal yaşam düzeninde kullanılması halinde etkili bir sonuç alınamayacağı bilinmelidir. Üstelik bu durum sağlık açısından da uygun olmayabilir. En iyi sonuç etkili bir egzersiz ve spor programıyla birlikte alınır.

Diyet Ürünleri Faydaları

                    Yağ yaktırıcı özelliğe sahip olabilir.

                    Besinler ile alınan yağların vücuda tutunma oranını azaltabilir.

                    Yağ yakma esnasında kas kütlesini koruyabilir.

                    Yakılan yağlar sayesinde, sporcuya ekstra enerji sağlayabilir.

                    Kalp ve damar hastalıkları oluşumunu engelleyebilir.

Diyet Ürünleri Kullanımı

Toz, tablet ya da hap formunda olan bu ürünlerin kullanımları da farklılık göstermektedir. Toz halindeki ürünleri günde 1 ölçek, tablet veya hap formundaki ürünleri de günde bir adet şeklinde kullanmak uygun. Yapılan araştırmalara göre en iyi sonucun akşam yemeği sonrasında alındığı gözlenmiştir. Yemekten ortalama 1 saat sonra yapılacak sporun, diyet supplementlerinin etkisini artırabileceği bilinmektedir. Kullanım açısından en doğru uygulama, ürünlerin talimatlarında bulunmaktadır. Diyet ürünlerinin kullanımı için bir uzmana danışarak, diyet ve spor programınıza uygulayabilirsiniz.

Diyet Ürünleri ve Olası Yan Etkileri

                    Hamile ya da emzirme dönemindeki bayanların kullanımına uygun olmadığı bilinmektedir.

                    Normal yaşam süren insanlarca kullanımı vücut dengesini bozabilir.

                    Tansiyon rahatsızlığı bulunan insanların kullanım öncesinde doktora danışması tavsiye edilmektedir.

                    Önerilen doz ve zamanların dışında yapılacak fazla kullanımların faydasının olmadığı tespit edilmiştir.

Kampanyalardan anında haberdar olun!