MARKALAR
Aroma
Etken Maddeler
Fiyat
Hedef
Özellikler
Seviye
Spor
Yaş Aralığı

Termojenik

İnsan bedeni için kilolu ya da zayıf olmayı belirleyen temel etken metobolizma hızıdır. Termojenik ürünler, insan metobolizmasına olumlu yönde etki ederek zayıflamaya yardımcı olabilir. Günümüzün popüler ürünlerinden olan termojenik, yağlarından kurtulamayan insanlara çözüm olabilir.Devamını Oku..


Nutripure Form Paketi 1

975.00TL 1,026.00TL

Nutripure Form Paketi 2

529.00TL 558.00TL

Nutrich Form Kombinasyonu

765.00TL 808.00TL

Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 27 (2 Sayfa)

Termojenik Nedir?

Son zamanlarda kilo alma ve yağlanmak daha kolay ve korkutucu hal almıştır. Hareketsiz bir çağda yaşayan insanlar, yağlardan kurtulmak için çeşitli yollara başvurabilir. Fakat birçok insan yarı yolda bundan vazgeçmek zorunda kalmaktadır. Çünkü gerekli enerjiyi yakacak zaman ve imkan mevcut değildir. Bu sebeple kısıtlı imkanlar söz konusu olduğunda, insanların daha iyi sonuçlar almak için yağ yakımına yardımcı olabilr düzeyde olan ürünlereihtiyaç duyulabilir. Temel anlamda bir yağ yakmaya yardımcı olabilir düzeyde olan termojenik ürünler, çeşitli yöntemler ile yağ yakımına ivme kazandırmaya yardımcı olabilir. Ve bu hususta supplement alanında da başarılı olan bir ayrıştırıcıdır. İçeriğinde bulunan uyarıcı maddeler ile sinir sistemi etkilenerek adrenalin salınımının arttırılması sağlanabilir.

Bir hormon olan termojenik, hücrelerin beta-adrenerjik sinir uçlarına etkide bulunarak enerji üretimini tetikleyebilir ve yağ yakımının artmasını sağlayabilir. Kandaki yağ çeşitlerinden birisi olan trigliserit hücrelerinde veta-adrenerjik bölgesel yağ erimesini tetikleyebilir ve bu yöntem sayesinde yağ asitlerinin kan dolaşımına daha rahat enjekte olmasını sağlayabilir .Gün içerisinde ya da sporla birlikte kullanılabilir nitelikte üretilen bu sporcu gıdalarının yağ yakıma yardımı anlamında artıları büyüktür. Fakat yine de  sporla birlikte kullanımın hem daha sağlıklı olduğu hem de daha iyi sonuçlar alındığı gözlenmiştir.

Termojenik ürünleri, insan bedeninin herhangi bir bölgesinde bulunan yağların parçalanması yoluyla enerji olarak kullanılmasını sağlayabilir. Böylesine sonuç odaklı olarak üretilen bu ürünler, vücudun metobolik hızını arttırarak yüksek zindelik hissiyatı verebilir. Bu ürünlerin ortak özelliği vücut ısısını arttırabilmesidir. Vücut ısısının artması ile birlikte yağ hücrelerinde de ısınma meydana gelebilir ve yakım safhasına ulaşırlar. Termojenik ürünlerini kilo problemi insanların tercih edebileceği gibi sıkı bir vücuda sahip olmak isteyenler de tercih edebilir. Yoğun bir spor programı ile birlikte kullanılabilen bu ürünler, vücuttaki kasların daha ayrıntılı bir görünüme kavuşmasında yardımcı olabilir.

Termojenik Ürün İmalatında Kullanılabilen Malzemeler Nelerdir?

                    Yeşil çay ekstresi

                    Guarana ekstresi

                    Arnavut biberi ekstresi

                    Kafein

                    Kavrulmamış kahve çekirdeği

                    Turunç özü

                    Karnitin

                    Ahududu ketonu

                    Yerba mate (Paraguay çayı)

                    Tirozin

                    Krom

Termojenik Ne İşe Yarar?

Termojonik ürünler, tıpkı karnitin ürünleri gibi mitokondrinin enerjiye dönüştürmesi için gerekli olan yağ asitlerini sağlayabilirler. Fakat termojenik ürünlerin karnitin ürünlerinden farkı, ATP sentezi olmadığı zamanlarda bile besinlerin yakılmasına yardımcı olabilmesidir.Supplement haline başarıyla dönüştürülmüş olan bu ürünler, ağır spor ya da ağırlık antrenmanları sırasında açığa çıkan yüksek miktarda enerji ihtiyacını uyararak bunu tedarik edebilmek için kilo kaybına ve iyi bir kas yapılanmasına imkan verebilirler. Termojenik ürünleri aktif bileşenler, proton taşıma zincirini kırarak enerjinin ısı halinde ortaya çıkmasını sağlayabilirler. Metabolizmanın böylesine uyarılması ise hücrelerdeki enerji tüketim oranlarını artırabilir ve yağ yakma düzeyini yükseltebilir. Bu ürünler, ana işlevinin yanında başka bir görev daha üstlenir. Üstelik bu 2. göreviyle de yağ yakımına yardımcı olabilir olmasından ziyade önemli bir özelliği daha vardır. Çünkü bu ürünlerin troid hormonu aktivitesini arttırma ve iştahı azaltmaya yardımcı olabilir. Termojenik maddelerin yanında farklı bileşenlerde kullanılabilir. Uzmana danışarak yapılacak maddelerin bir arada kullanımı yağ yakımını hızlandırıcı bir etki yaratabilir. Hızlandırıcı etkinin dışında, vücutta sıvı tutulmasını da en aza indirgeyebilir. Termojenik maddeler ile birlikte kullanılan maddeler genellikle şunlardır;

                    Yeşil çay

                    Kafein

                    Guarana

                    Kapsaisin

                    Piperin

Termojeniklerin Faydaları

                    Kalori yakma konusunda yardımcı olabilirler.

                    Obez ya da kilosundan rahatsız olan insanlara yardımcı olabilirler.

                    Depolanmış olan yağlardan kurtulmayı sağlayabilir.

                    Belirgin ve sağlam kas kütlesi oluşumunda faydası olabilir

                    Verilmesi hedeflenen kilolardan, normal şartlardan daha kısa sürede kurtulmaya destek olabilir.

Termojenik Kullanımı

Öncelikle supplement kullanımı ile ilgili genel düşünmek gerekirse; dozaj belirleme işleminin sağlıklı ve sağlam yolları seçilmelidir. Bunlar;

                    Uzmana danışmak

                    Az ile başlayıp artan miktarlarda dozaj deneme ve kararında kullanıma devam etmek

                    Ürün talimatlarına uygun hareket etmek

Kapsül ya da sıvı formlarda bulunan bu ürünlerin kullanım dozajları ise genellikle ürünlerin üzerinde bulunur. Ortalama kapsül kullanımını günlük 4 adet olarak, likit formda olanları ise günlük 1 şişe (ortalama 60 ml) olarak tavsiye edilmektedir. Kapsül kullanımları yemeklerden önce, likit ürünlerin kullanımı ise antrenmandan ortalama 30 dk olarak kullanılabilir.

Termojenik ve Olası Yan Etkileri

                    Uyumadan önce yapılan kullanımlar uykuyu kaçırabilir. Bu yüzden uyumadan ortalama 6 saat öncesine kadar kullanmamaya özen gösterilmelidir.

                    Genel kullanım süresinin 3 ya da 4 aydan uzun olmamasına dikkat edilmelidir.

                    Yağ yakıcı ürünler ile birlikte günlük su tüketiminin çok olmasına gayret edilmelidir.

                    Kronik rahatsızlığı olan kişilerin kullanım öncesinde doktora danışması tavsiye edilir. Çünkü tedavi için kullanılan ilaçlar ile olumsuz tepkimeler yaratabilir.

                    Ürün kullanımının yüksek miktarlarda kullanımı olumsuz etkiler yaratabilir. Özellikle hassas bünyeye sahip insanlarda yüksek oranda kullanımlar ishal, kalp atışı düzensizliği, migren, sinir bozuklukları gibi durumlar yaratabilir. Böylesine durumlarda ürün kullanımına ara verilerek, doktor kontrolünden geçilmelidir.

Kampanyalardan anında haberdar olun!