MARKALAR
Cinsiyet
Fiyat
Seviye
Spor
Yaş Aralığı

Aperatifler

Genel özellikleri aşağıda bahsedildiği gibi olan aperatifleri kolay bir şekilde hazırlayabilir, hem ihtiyacınız olan besinleri alır, hem de beslenme dengenizi koruyabilirsiniz. Bu noktada kendi diyetinize uygun olan seçenekleri tercih etmeniz gerekir. Böylece aperatifler sadece açlığı bastırmak için değil, aynı zamanda diyetinizi desteklemek için de kullanılmış olur.Devamını Oku..Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 92 (4 Sayfa)

Aperatifler Nelerdir, Ne İşe Yararlar ?

Aperatifler, genel olarak gün içindeki açlık etkilerini bastıran yiyeceklere verilen genel isimdir. Bu besinler, uygulanan diyetten çıkılmasını engellediği gibi lezzetli yapılarıyla da dikkat çeker. Ancak eğer konu sporcular olursa, sıradan insanlar için olan aperatiflerden daha farklı seçenekler gündeme gelir. Sporcuların tercih etmesi gereken bu ürünler, yüksek protein içeriğine sahiptir ve gün içinde yapılan egzersizleri destekleyen özelliktedir. Bu noktada ilk akla gelen seçenek protein bar iken, bunun haricinde fıstık ezmesi, protein shaker ve yer fıstığı gibi ürünler de bu kategoride değerlendirilebilir.
Protein oranı yüksek ve sağlıklı olan aperatifler, vücudun ihtiyacı olan aminoasit salınımını olması gereken seviyede tutar. Düzenli olarak spor yapan ve kas kütlelerini korumak isteyenler için son derece uygun ürünlerdir. Aperatiflerin en önemli özelliklerinden birisi de trans yağ ve şeker seviyelerinin son derece düşük olmasıdır.

Aperatiflerin Faydaları Nelerdir ?
Aperatifler, düzenli olarak tüketilmesi gereken besinlerdir. Bunun en önemli nedeni ise bu besinlerin sağlık olmasıdır. Aperatiflerin içeriğine bakıldığında yüksek oranda protein, dengeli karbonhidrat, lifli yapı ve benzeri özellikler olduğu görülmektedir. Sağlıklı yapısı, vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri doğru şekilde almanızı sağlar. Diyetinizi bozmaz, hatta kolaylaştırır. Antrenmanlarınızı destekler ve kas kütlenizi korumanıza ve arttırmanıza net bir şekilde yardım eder. Bu noktada sağlıklı aperatiflerin öne çıkan yararları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

* Dengeli beslenmeye katkı verir.
* Diyetin uygulanmasını daha kolay hale getirebilir.
* Doğru tüketildiğinde kilo vermeyi destekler.
* Sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olur.
* Vücudu destekler ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasını engeller.
* Kalp sisteminin işlevini yerine getirmesine katkı verir ve kalp hastalıklarını önleyici etki yapar.
* Dengeli enerji alımı sağlar ve tansiyonun aşırı yükselmesini engeller.
* Kan şekerini dengede tutar.
* Egzersizler için gerekli enerji almanıza yardımcı olur.
* Yağ yakımı sürecinin hızlamasını sağlayabilir.

Sağlıklı aperatiflerin tüketilmesinin sağladığı faydalar genel olarak bu şekildedir. Ancak bunların haricinde de faydaları olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca ürün seçiminde özenli olunması gerekir. Bütün aperatifler, herkes için uygun değildir. Bu noktada yapılan egzersiz yoğunluğu, harcanan kalori ve genel diyet durumu dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.
Doğru tüketildiğinde sporcuların vazgeçilmezlerinden olan aperatiflerin paketlenmiş şekilde hazır olması tüketimini de kolaylaştırır. Cebinizde, çantanızda veya işyerinizde istediğiniz an zahmetsiz bir şekilde ulaşma imkanına sahipsiniz.

Neden Aperatifler Tüketilmelidir ?
Sağlıklı beslenmek, vücuda ihtiyacı olan besinleri doğru olarak vermek şeklinde ifade edilebilir. Bunu sağlamak için ise doğru besinlerin, doğru miktarlarda tüketilmesi gerekir. Özellikle sporcular için tüketilen besinin içerisinde protein, karbonhidrat, yağ miktarı ve besinin içerisinde bulunan vitamin ve mineral türleri büyük bir öneme sahiptir. Sağlıklı yaşamak ve yapılan egzersizlerin etkisinin artması için bunlara ekstradan önem verilmesi gerekir. İşte aperatifler, burada bahsedilen hususlar dikkate alınarak geliştirilmektedir. Lezzetli yapısı ile dikkat çeken ürünler, aynı zamanda zengin içeriği ile de besin ihtiyacınızı en üst seviyede karşılar.
Sağlıklı beslenmek için gün içindeki öğünlerin sayısının arttırılması gerektiği, neredeyse bütün uzmanların ortak görüşü. Üç ana öğüne ek olarak mini ara öğünler eklenmesi gerektiği sık sık tavsiye edilmektedir. İşte sağlıklı aperatifler,
ara öğünler için son derece uygun seçeneklerdir. Sağlıklı yapıları, kolay hazırlanabilmeleri, antrenmanları desteklemesi, diyeti bozmamaları ve bunlara benzer etkilerden dolayı tercih edilmelidir.
Yoğun egzersiz programına bağlı olarak gün içinde kan şekeri düşmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Böyle sorunların yaşanması ise konsantrasyonu bozduğu gibi daha ciddi sorunlara da yol açabilir. Sağlıklı aperatifler, gün içinde bu türden sorunlar yaşamanızın tamamen önüne geçer.

Hangi Aperatifleri Tüketmeliyim ?
Aperatifler, farklı özelliklere sahip çok fazla seçeneğe sahip ürünlerdir. Bunlar arasından kendiniz için uygun olanı kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Bu noktada iki ana unsura odaklanabilirsiniz. Söz konusu unsurların ilki, tercih edeceğiniz ürünün sizin ihtiyacınız olan besinleri içerip içermediği. Diğeri ise ürünün lezzeti. Nihayetinde tadını beğendiğiniz ürünleri tüketmeniz, size ayrı bir keyif verecektir.
Aloprotein.com sitemizin içerisinde yer alan çok sayıdaki seçenek arasından istediğinizi tercih edebilir ve hemen tüketmeye başlayabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyat avantajları ile sunulan ürünlerden uygun olanlarla ilgili siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz.
Sağlıklı aperatiflerle egzersiz ve diyet kalitenizin artacağına emin olabilirsiniz.
Kampanyalardan anında haberdar olun!